Publikacje


Jak rozliczyć PIT?

2021-04-21
Pit kalkulator

Sposób rozliczenia PIT-u 2020 jest taki sam jak w poprzednich latach i zależy od formy doręczenia. Mamy do wyboru parę opcji:

  • Doręczenie osobiście do odpowiedniego Urzędu Skarbowego - nadal można dostarczać swoje zenanie podatkowe, zanosząc je 
  • Wysłanie pocztą
  • Rozliczenie online

Jedną z wygodniejszych opcji będzie rozliczenie PIT-u online na stronie Urzędu Skarbowego. Nie tylko jest to łatwiejsza opcja ze względu na brak konieczności wychodzenia z domu, ale również samo wybranie i uzupełnienie odpowiedniego formularza jest prostsze. Nie trzeba samodzielnie podliczać i przepisywać danych z PIT-11, ponieważ informacje są przesyłane bezpośrednio z Ministerstwa Finansów. Rozliczyć się za rok 2020  należy do 30 kwietnia 2021 r. (PIT-36, PIT-37, PIT-36L, PIT-38).

1% podatku

Warto pamiętać o możliwości przekazania 1% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Sami mamy możliwość wyboru gdzie chcemy, żeby trafił nasz 1%. Warto mieć na uwadze, że nie traci się ani złotówki - te pieniądze i tak musiałyby zostać przekazane na rzecz Skarbu Państwa. Istotną informacją jest to, że nie tylko można wybrać organizację, która otrzyma pieniądze, ale również możemy podać cel.

Bez PIT dla Młodych jest to zerowy PIT dla osób poniżej 26 roku życia. Ulgą objęte są przychody z umów o pracę oraz zlecenie od 2021 r. z tytułu odbywania praktyki absolwenckiej i stażu uczniowskiego do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym. Do tego limitu przychody młodego podatnika są zwolnione z PIT.

Obserwuj nas na LinkedIn Facebook

Ostatnie publikacje

Kontakt

tel. biuro: +48 22 864 32 37
email: biuro@hsk.waw.pl

HSK Consulting Sp. z. o. o
ul. Renesansowa 7B
01-905 Warszawa

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach, podaj swój e-mail.

Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą polityką prywatności.